Kocia rodzinka

2015-03-02

Nasza kocia rodzinka nie ogranicza się tylko do Tessi, Livi i Iris. Jest jeszcze cała przydomowa gromadka mruczków, które wpasowują się w krajobraz ogrodu. Jest z nami na stałe wolnożyjąca kocia rodzinka czyli Bambi i Garfield, ich córka Pixi i przyszywany syn Murzynek. Okazjonalnie wpadają też Popiołek, Mójka i Pumcia. Niejeden kotek domowy by im pozazdrościł, bo poza dużą ilością pieszczot niczego im nie brakuje. Ciepła buda obita styropianem i wyścielona kocami niepierwszej młodości, ale w świetnym stanie. Do tego zawsze pełna miska - często pełna smakołyków, których moje domowe panienki nie raczyły spożyć, bo akurat nie trafiłam w ich gust :). Do tego sterylizacja, podstawowe szczepienia, regularne odrobaczania i odpchalnie... Wystarczy kociaka złapać i dostarczyć do wet, a tam już się nim właściwie zajmą.

Najlepsze jest jednak to, że niemal każdy z tych kotów ma w swym władaniu kilka domów, gdzie czeka na nie kilku właścicieli przekonanych, że są jedynymi karmicielami i opiekunami ;)). W rezultacie nasze mruczki wyglądają jak kulki na łapkach, bo jedzą kilka śniadań, obiadów i kolacji. Żeby jednak nie było, że trąca przez to formę... nie, nie, one nadal są łowne i skore do polowań. Nie zjadają jednak swoich mysio-krecich ofiar tylko zostawiają je nam w wątpliwie miłym prezencie.

Moim małym sukcesem jest, że po jesienno-wiosennej akcji sterylizacji od roku nie pojawiły się żadne nowe kociaki. Bardzo się z tego cieszę, bo znajdywanie domów dla coraz to nowych maluchów nie było łatwe i sytuacja dojrzała do sterylizacji na większą skalę. Teraz ilość kotów towarzyszących jest stała i jest to akurat taka liczba, którą można bez problemu wykarmić i podleczyć.comments powered by Disqus

Suwaczek z babyboom.pl
Suwaczek z babyboom.pl
Suwaczek z babyboom.pl

Copyright (c) 2014-2015 Zakoceni.eu | Made by ZigZag Soft